Menu
/ RealMadryt.pl

Oceny zawodników po meczu z Valladolidem

Jak grali nasi?

Występ zawodników Realu Madryt w spotkaniu z Realem Valladolid oceniają redaktorzy Kiełbol i Klatus. Skala 1-10.

Iker Casillas
Kiełbol: Mimo wpuszczonych dwóch goli zanotował dobry występ. Kilka razy pokazywał swój kunszt, wybronił wszystko co do wybronienia było. 7

Klatus: Przy obu bramkach nie miał nic do powiedzenia. Przez cały mecz bronił bardzo pewnie, wybronił kilka groźnych strzałów,. 7

ŚREDNIA: 7

Sergio Ramos
Udany mecz w wykonaniu Hiszpana. Aktywny w ofensywie i w miarę pewny z tyłu. 7

Solidne zawody Hiszpana w defensywie, oraz duża aktywność w ofensywie. Kiedy tylko mógł to podłączał się pod akcje ofensywne Realu. Strzelał, podawał, dośrodkowywał – o to chodzi. 7

ŚREDNIA: 7

Pepe
Przytrafiło mu się kilka błędów. Wyglądał jakby nie do końca był skoncentrowany. Tragedii jednak nie było. 6

Nieco słabszy występ Portugalczyka, kilka razy dał się ograć i nie pokrył rywali tak jak trzeba, razem z Albiolem nie bardzo wiedzieli jak mają się zachować przy napastnikach, gdy Ci dostawali długie piłki od bramkarza czy obrońców. 6

ŚREDNIA: 6

Raúl Albiol
Młody defensor jest coraz pewniejszy w swoich interwencjach. Widać, że jego aklimatyzacja i zgrywanie się z partnerami idzie w dobrym kierunku. 7

Poza paroma błędami w kryciu grał bardzo pewnie, wygrywał pojedynki główkowe i raz uratował nas przed startą gola, wybijając piłkę z linii bramkowej. 7

ŚREDNIA: 7

Marcelo

Zdecydowanie był to jeden z lepszych występów Marcelo w królewskich barwach. Kapitalny gol i przytomna asysta, dużo odważnych wejść. Tradycyjnie – lepszy z przodu niż w defensywie. 8

Gdy nie ma naprzeciwko siebie piłkarza takiej klasy jak Jesús Navas to radzi sobie w obronie całkiem nieźle, co prawda raz czy dwa razy dał się ograć, ale poza tym spisywał się bez zarzutu. Na dodatek często widać było go pod polem karnym Jacobo, co zaowocowało bardzo ładnym golem i asystą przy drugim golu Raúla. 8

ŚREDNIA: 8

Lassana Diarra
On potrafi i powinien grać o wiele, wiele lepiej. Francuz wciąż w poszukiwaniu optymalnej formy. Pewne przebłyski były, ale to wciąż tylko przebłyski. 6

Francuz spuścił nieco z tonu, mało odbiorów, mało przechwytów i mało widoczny w ofensywie. 5

ŚREDNIA: 5,5

Xabi Alonso
Zawalił przy drugim golu, zrehabilitował się asystą. Występ bez fajerwerków aczkolwiek solidny. 7

Dyrygował grą Realu, świetnie rozrzucał piłki na lewo i prawo i zanotował kapitalne podanie do Higuaína, po którym Argentyńczyk umieścił piłkę w siatce. Jedyne o co można mieć do niego pretensję, to że przy golu Marquitosa to on stracił piłkę. 7

ŚREDNIA: 7

Esteban Granero
Nie był to jakiś wielki występ Hiszpana, jednak zagrał całkiem poprawnie, walczył, biegał i co najważniejsze zaliczył asystę. 7

Był najbardziej kreatywnym piłkarzem na boisku w pierwszej połowie i zaliczył asystę przy pierwszym golu Raúla. W drugiej połowie zagrał nieco słabiej, ale i tak jego występ można zaliczyć do udanych. 7

ŚREDNIA: 7

Rafael van der Vaart
Starał się trochę, pobiegał, powalczył. Widać jednak, że nie jest w dobrej formie. Brak mu ogrania. 6

Dostał szansę na grę od pierwszych minut i po pierwszych minutach meczu można było pomyśleć, że Holender swoją szansę wykorzysta, niestety z minuty na minutę grał coraz słabiej i musiał zostać zmieniony przez Kakę. 6

ŚREDNIA: 6

Raúl
Można powiedzieć o nim śmiało, że jest ojcem sukcesu w tym meczu. Weteran pokazał klasę, po prostu swój nieprzeciętny zmysł snajperski. Często wracał, walczył, motywował partnerów. Oby więcej takich występów. 9

Dwa gole nieprzeciętnej urody i kapitalny mecz w pierwszej połowie, gdyby Kapitan utrzymał poziom swojej gry przez następne czterdzieści pięć minut to zasłużyłby na „dziesiątkę”. Niestety w drugiej połowie zagrał dużo słabiej i nie był już tak widoczny jak w pierwszej. 8

ŚREDNIA: 8,5

Karim Benzema
Cóż… Póki co Karim jest totalnym niewypałem. Ten występ niestety to potwierdził. Dajmy mu jeszcze trochę czasu… 3

Benzema przeplata mecze bardzo dobre z meczami bardzo słabymi. W sobotę znowu zagrał słabo, nie pokazywał się do gry, a gdy już miał piłkę to albo strzelał niecelnie, albo zabierali mu ją obrońcy. 3

ŚREDNIA: 3

Gonzalo Higuaín

Wystąpił w roli jokera, zdobył pięknego gola i jak zwykle wniósł trochę ożywienia w poczynania ofensywne zespołu. 7

Dostał od Pellegriniego jedynie dwadzieścia minut, ale tymi dwudziestoma minutami chyba wywalczył sobie miejsce w wyjściowej jedenastce na mecz z Milanem. Piękny gol! 7

ŚREDNIA: 7

Kaká
Brazylijczyk chyba zapada w sen zimowy. To wciąż nie jest Kaká, a tylko zawodnik biegający z takim nazwiskiem na koszulce… ;) 5

Ożywił nieco grę Królewskich, ale tak naprawdę niczym nadzwyczajnym się nie wyróżnił. 6

Royston Drenthe - grał zbyt krótko, by go oceniać.

ŚREDNIA ZESPOŁU: 6,5

Trener Manuel Pellegrini
Zespół wygrał, czyli zrobił co do niego należało. Niepokojącym aspektem by ten przestój w grze, ta zawieszka. Niestety po raz kolejny przytrafia się to zespołowi. To już nie przypadek. Trzeba coś z tym zrobić. 7

Dał odpocząć Kace i Higuaínowi przed meczem w Lidze Mistrzów, wpuszczając obu dopiero pod koniec meczu i wyszło mu to na dobre. Dał szansę Vaartowi, przez co Holender nie będzie mógł narzekać w najbliższym czasie, że nie dostaje szans na grę. Podjął bardzo dobrą decyzję, że nie posadził na ławce Marcelo po tragicznym meczu w Sewilli. Martwi nieco to, że w drugim meczu z rzędu straciliśmy dwa gole, ale Chilijczyk ma to pewnie na uwadze. 7

ŚREDNIA: 7

Sędzia Ayza Gámez
Z tego co pamiętam nie było żadnych błędów, bardzo dobrze sędziował. Nie przeszkadzał w grze jednak pozostawał czujny i nie pozwolił by piłkarze poczynali sobie zbyt ostro. 8