Menu
/ realmadrid.com

Xabi Alonso bohaterem Hiszpanii

Hiszpania 2-1 Argentyna

Hiszpania w dzisiejszym towarzyskim spotkaniu z Argentyną na Vicente Calderón wygrała ostatecznie 2:1. Bohaterami tego meczu byli bez wątpienia dwaj zawodnicy Realu Madryt - Xabi Alonso i Iker Casillas. Jak wiadomo, bramkarz Blancos rozegrał dzisiaj setny mecz z barwach reprezentacji Hiszpanii, dlatego selekcjoner Vicente del Bosque w 88. minucie wpuścił na boisko Pepe Reinę, by Iker Casillas otrzymał tym samym od zgromadzonych na trybunach kibiców wielką i zasłużoną owację.

Jeśli zaś chodzi o sam wynik spotkania, niekwestionowanym bohaterem był Xabi Alonso. Baskijski pomocnik Realu Madryt zdobył bowiem dwie bramki - pierwszą w 16. minucie po dobitce strzału Davida Silvy, natomiast drugą w 86. minucie po wykorzystaniu rzutu karnego. W 61. minucie wynik spotkania wyrównał Leo Messi, który również wykorzystał jedenastkę. Warto również wyróżnić Sergio Ramosa, Gonzalo Higuaína i Fernando Gago, którzy znaleźli się w pierwszych składach swoich zespołów. Raúl Albiol natomiast na boisku pojawił się w drugiej połowie.

Hiszpania: Casillas; Sergio Ramos, Puyol, Piqué, Capdevila; Busquets, Xabi Alonso, Xavi, Iniesta, Silva; i Villa.

Argentyna: Romero; Coloccini, Demichelis, Heinze, Ansaldi; Gago, Mascherano, Maxi Rodríguez, Di María; Messi i Higuaín.

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!