Menu
/ Leszczu

Oceny zawodników po meczu z Deportivo

Jak grali nasi?

Real Madryt pokonał w 25. kolejce Primera División Deportivo La Coruńa 2:1. Poniżej prezentujemy oceny, jakie zawodnikom Królewskich wystawili redaktorzy RealMadrid.pl: Klatus i Leszczu, którzy są również autorami komentarzy. Skala 1-6.

Diego López
Riki i Pizzi nękali go przez cały mecz. O ile ze strzałami tego drugiego radził sobie całkiem niezłe, o tyle uderzenia byłego gracza Castilli sprawiały Diego sporo kłopotów. Stracony gola to a największej mierze jego wina. Nie można jednak zapomnieć o kilku bardzo dobrych interwencjach i wyjściach do piłek.
Álvaro Arbeloa
Kiepskie zawody wychowanka. Jego strona nie była zbyt dobrze chroniona, a Pizzi wiele razy mógł czuć się wyjątkowo swobodnie obok reprezentanta Hiszpanii.
Pepe
Niezbyt dobrze patrzyło się na Portugalczyka, który dał się minąć jak dziecko. Na szczęście zdarzyło mu się to tylko raz. Nie pamiętamy jednak Pepego sprzed kontuzji, który kładłby się przed rywalami tak łatwo. Warto jednak odnotować, że to kolejny mecz, który Pepe kończy bez choćby jednego faulu.
Ricardo Carvalho
Wydaje się, że nie miał dużo pracy, ale był zbyt pasywny w odbiorze. Nie imponował w defensywie i nie był dla rywali zaporą nie do przejścia. Jak zwykle nie najgorzej radził sobie w wyprowadzeniu piłki.
Marcelo
Zgubił nam się Marcelo, którego pokochaliśmy. Coraz mniej czasu spędza na połowie rywala, coraz rzadziej drybluje. W ofensywie było dość słabo, poza jednym strzałem właściwie się nie wyróżniał. Najważniejszy dla niego moment meczu to wybicie piłki zmierzającej do bramki. Bez tej interwencji Realowi o remontadę byłoby jeszcze trudniej. Szanse na występ z Barceloną czy United raczej nie wzrosły.
Michael Essien
Tragiczny mecz Ghańczyka. Bezużyteczny w ofensywie i bezproduktywny w defensywie. Ilość jego udanych zagrań w tym meczu można policzyć na palcach jednej ręki.
Luka Modrić
W poprzednich meczach przyzwyczajał do dobrej pierwszej połowy i słabej drugiej. Z Deportivo zagrał jednak jeden z najsłabszych meczów w barwach Realu, nie brał na siebie odpowiedzialności rozgrywania, poruszał się daleko od bramki i właściwie ratuje go tylko całkiem spora liczba odbiorów. Pozycje Khediry i Alonso niezagrożone.
José Callejón
Zmarnował stuprocentową okazję w doliczonym czasie pierwszej połowy i to była jego jedyna akcja godna uwagi przed zejściem do szatni. W drugiej przeszedł na bok obrony i nie radził sobie najgorzej. Wejście trzech cracków go ożywiło, nieco chętniej atakował, ale skutek był podobny. Słaby mecz wychowanka.
Ángel Di María
Uwaga, uwaga, mamy chyba nowego rekordzistę i to w dwóch dziedzinach! Czy ktoś pamięta szybciej obejrzane dwie żółte kartki? I żeby znaleźć piłkarza, który zanotował 25 (sic!) strat w jednym meczu musielibyśmy chyba cofnąć się do czasów Robbena. Nikt w tym sezonie nie budzi tak skrajnych emocji jak Argentyńczyk. Albo gra bardzo dobrze albo tragicznie. Uczciwie trzeba jednak przyznać, że mimo wszystko zanotował w tym meczu kilka niezłych zagrań, w tym asystę przy golu Kaki, dlatego dostaje plusika przy ocenie niedostatecznej.
Kartki - 90', 90'
- 90’
Kaká
Najlepszy w Realu. Głównie za sprawą dwóch akcji bramkowych. Poza tym dostosował się do gry całej drużyny, ale bez niego zwycięstwo byłoby właściwie niemożliwe. Zaczyna pukać do drzwi pierwszego składu i niewykluczone, że Mourinho postawi na niego w jednym z Klasyków.