Menu
/ RealMadryt.pl

Król abdykuje, pretendent atakuje; 1:0 z Bayernem!

A mogło być więcej

Real Madryt wygrał u siebie w pierwszym meczu półfinału Ligi Mistrzów z Bayernem Monachium 1:0. Bramkę dla Królewskich po świetnym dograniu Coentrão zdobył Benzema. Real bardzo zbliżył się do upragnionego finału Ligi Mistrzów, ale sprawa awansu nadal pozostaje otwartą.

Przez całą niemal pierwszą połowę to Bayern częściej był przy piłce, ale niewiele z tego wynikało. Jak zwrócili uwagę komentatorzy, Real pierwszą akcję pozycyjną rozegrał dopiero w okolicach kwadransa po pierwszym gwizdku, cóż z tego, skoro zaraz potem strzelił bramkę. Kontratak Królewskich dobrze rozpoczął Ronaldo, dograł do rodaka Fábio, ten zaś wystawił tak zwaną „patelnię” Benzemie, temu pozostało tylko trafić.

Reszta pierwszej połowy wyglądała zresztą dość podobnie. Doskonałą okazję, ze spalonego, ale nieodgwizdanego, zmarnował Ronaldo. W świetnej sytuacji znalazł się też Di María. Bayern zaś starał się swoje okazje kreować, wchodząc niemal do bramki Realu, ale nie udało się Niemcom strzelić gola.

Druga połowa przebiegała w dość podobnej atmosferze do pierwszej. Z tymże, trzeba zaznaczyć, Real miał mniej okazji do strzelenia bramki. Goście zaś potrafili być groźni, w najlepszej chyba okazji znalazł się Mario Götze, strzelał jednak dość intuicyjnie, a świetnie przy tym zachował się Iker Casillas. Poza tym brak było naprawdę klarownych okazji dla którejkolwiek ze stron w drugiej połowie.

Królewscy wreszcie wyjeżdżają na rewanżowy mecz półfinału Ligi Mistrzów w przewadze i choć rywal wydaje się mocny, to wizja finału staje się coraz to bardziej realna. Dzisiaj Bayern nie przypominał machiny wojennej z zeszłego sezonu. Był co prawda przy piłce, ale nie wynikało z tego niemalże nic, za to Królewscy, choć osłabieni, potrafili zdobyć sobie przewagę. Pozostaje mocno trzymać kciuki za cały zespół, bo zapach Lizbony czuć już w powietrzu.

Real Madryt – Bayern Monachium 1:0 (1:0)
1:0 19' Benzema (asysta: Coentrão)

Real Madryt: Casillas, Carvajal, Pepe (73' Varane), Ramos, Coentrão, Alonso, Modrić, Isco (82' Illarra), Di María, Ronaldo (74' Bale), Benzema.

FC Bayern Monachium: Neuer, Rafinha (66' Martínez), Boateng, Dante, Alaba, Lahm, Kroos, Schweinsteiger (74' Müller), Robben, Ribéry (72' Götze), Mandžukić.

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!