Menu

Oceny zawodników po meczu z Mallorcą

Real Madryt wygrał na wyjeździe z Mallorcą 1:0. Poniżej prezentujemy oceny, jakie zawodnikom Królewskich wystawili redaktorzy i użytkownicy RealMadryt.pl. Skala 1–6.

Łunin

13. Łunin

Na linii spisał się bardzo dobrze. Obronił uderzenie głową Raíllo, a Darder pomimo świetnego uderzenia nie zdołał go pokonać. Nieco gorzej było na przedpolu. Popełnił spory błąd przy jednym z dośrodkowań Mallorki. W ostatniej akcji meczu nie złapał piłki, ale Muriqi dość wyraźnie go faulował, tyle że sędzia akurat tego nie dostrzegł…

17. Lucas Vázquez

Dość przeciętny mecz Lucasa. W obronie raczej nie cierpiał i rywal nie stwarzał wielkiego zagrożenia atakami jego stroną. Sam w ofensywie też nie zachwycał, ale raczej unikał nieprzemyślanych zagrań. Brak Carvajala nie był aż tak widoczny.

22. Rüdiger

Bardzo dobrze ustawiał się w defensywie przy dośrodkowaniach Mallorki, przez co zaliczył najwięcej interwencji w zespole (ex æquo z Tchouaménim). Nie miał trudnego zadania, zwłaszcza w porównaniu do wtorkowego starcia z City.

6. Nacho

Zaliczył kilka niepewnych zagrań, przez które nie będziemy spać spokojnie przed starciem z Manchesterem City. Z drugiej strony miał też bardzo dobre interwencje, jak tę przy uderzeniu Abdóna Pratsa po kontrataku w 60. minucie.

23. Mendy

Po raz kolejny pokazał, że jest jednym z najrówniej grających zawodników Realu Madryt. Zawsze można od niego oczekiwać solidności w obronie i nie inaczej było tym razem. W rozegraniu piłki również nie można mieć do niego żadnych zarzutów.

18. Tchouaméni

Bardzo dobre spotkanie Francuza. Strzelił decydującego gola, ale także poza tym spisywał się bardzo dobrze. Środek pola należał do niego, potrafił wykorzystać swoje przygotowanie fizyczne, wyprzedzał rywali i tak jak Rüdiger zaliczył 6 interwencji w obronie.

15. Valverde

Z nim na boisku jest dużo spokojniej. Nawet gdy ktoś traci piłkę, Valverde jest tym, który potrafi wrócić 50-metrowym sprintem, by przerwać akcję rywali. Mógł drugi raz z rzędu wpisać się na listę strzelców, ale po akcji Viniego podobnie jak Brahim nie potrafił w optymalny sposób zabrać się z piłką, wygonił się do lewej strony i uderzył w Nastasicia…

10. Modrić

W pierwszej połowie grał kiepsko i nie było widać u niego tego, co zobaczyliśmy po wejściu z Manchesterem City. W drugiej połowie prezentował się lepiej, wypracował też świetną szansę Brahimowi, który nie opanował piłki. Być może mógł sam wykończyć tę akcję, ale Brahim był na dużo lepszej pozycji, a samo podanie było niemal doskonałe.

5. Bellingham

W jego grze widać pewien progres. Częściej wygrywał pojedynki, chętniej szukał piłki i ryzyka, a jeszcze w pierwszej połowie mógł strzelić pięknego gola, ale piłka trafiła w poprzeczkę. Ciężko pracował na obu połowach i miejmy nadzieję, że odzyskał rytm, którego zabrakło w środę.

21. Brahim

W niewytłumaczalny sposób przy swojej nienagannej technice nie poradził sobie z przyjęciem podania od Modricia, co kosztowało Real trochę nerwów w końcówce. Nie podejmował optymalnych decyzji.

14. Joselu

Nie był zbyt widoczny, ale na jego usprawiedliwienie trzeba dodać, że brakowało tego, z czego żyje – bezpośrednich podań w pole karne Mallorki. Dobrze przyspieszył akcję świetnym podaniem do Modricia przed sytuacją Brahima.

12. Camavinga

Wszedł w drugiej połowie i dołożył dużą mobilność do środka pola. Dobrze się spisał, choć nie miał wielkiego wpływu na obraz tego meczu. Dołożył jednak swoją małą cegiełkę do trzech punktów.