Menu
/ Leszczu, Mateo, ostricz, Krótko

Dobry mecz Chusta z Barceloną, słabe zawody Blanco i Kubo

Nie był to udany weekend dla byłych lub cały czas obecnych madridistas. Z dobrej strony pokazał się Chust, choć jego drużyna i tak przegrała z Barceloną, więc niezwykle trudno jest wybrać najlepszego. Ale mimo wszystko – spróbujmy.

Wypożyczeni

Endrick (Palmeiras)*
W meczu Copa Libertadores przeciwko urugwajskiemu Liverpoolowi pojawił się na boisku na ostatnie 4 minuty, wracając po wyleczeniu urazu. Palmeiras wygrało 3:1.

Rozpoczęły się także krajowe rozgrywki ligi brazylijskiej, a więc Série A. W pierwszej kolejce Palmeiras mierzyło się na wyjeździe z Vitórią, a Endrick wyszedł w pierwszym składzie. Nie był to najłatwiejszy mecz dla Palmeiras, nie był to też najlepszy mecz Endricka, 17-latek chętnie wchodził w pojedynki, oddał też dwa strzały, ale ogólnie nie był zbyt widoczny i opuścił boisko w 62. minucie. Palmeiras wygrało jednak 1:0 po bramce Riosa w 20. minucie.
Ocena WhoScored: 6,5/10
Ocena SofaScore: 6,9/10

Peter González (Valencia CF)**
Pojawił się na boisku w meczu z Osasuną na ostatnie 11 minut, zmieniając Frana Péreza. Zanotował 6 kontaktów z piłką i nie wpłynął jakkolwiek na losy spotkania. Valencia wygrała na El Sadar 1:0.

Juanmi Latasa (Getafe CF)
W meczu z Rayo wszedł z początkiem drugiej połowy, ale nie pokazał nic wielkiego. Miał 20 kontaktów z piłką, ale zaliczył tylko 3 celne podania. Tradycyjnie bardzo często walczył w powietrzu, choć tym razem z nieco gorszą skutecznością (4/9). W 81. minucie oddał swój jedyny strzał, ale po dośrodkowaniu z lewej strony niecelnie uderzył głową.
Ocena Marki: 1/3
Ocena Asa: 1/3
Ocena WhoScored: 6,2/10
Ocena SofaScore: 6,7/10

Rafa Marín (Deportivo Alavés)
Wybiegł w wyjściowej jedenastce na wyjazdowe spotkanie z Granadą. Ciężko pracował w defensywie, ale na niewiele się to zdało. Miał 65 kontaktów z piłką i podawał celnie na poziomie 79% (45 na 57). Wygrał 5 z 9 stoczonych pojedynków, zanotował 2 wybicia oraz jeden przechwyt. Był dość nieuważny z futbolówką przy nodze, notując 12 strat. Rozegrał pełne ponad 90 minut, ale jego wysiłki nie pomogły Alavés uniknąć porażki (0:2).
Ocena Marki: /3
Ocena Asa: 2/3
Ocena WhoScored: 6,1/10
Ocena SofaScore: 6,5/10

Marvin (Las Palmas)
Las Palmas przegrało u siebie z Sevillą 0:2, ale trudno mieć większe zastrzeżenia do gry Hiszpana. Poruszał się po całej prawej flance, był aktywny, wygrał cztery pojedynki i dwa razy odebrał piłkę. Starał się pomagać kolegom w defensywie, ale nie było to proste, bo już od 6. minuty jeden z obrońców Las Palmas obejrzał czerwoną kartkę. Nie można odmówić Marvinowi starań, ale tym razem same chęci to za mało. Sevilla wygrała 2:0.
Ocena WhoScored: 6,0/10

Reinier (Frosinone Calcio)
Frosinone sprawiło niespodziankę i zremisowało z Napoli na wyjeździe 2:2, ale udział Reiniera był znikomy. Wszedł na boisko w 78. minucie i nie pokazał nic ciekawego. Choć grał bardzo krótko, zdążył zaliczyć aż 5 strat.
Ocena La Gazzetta dello Sport: 5,5/10
Ocena WhoScored: 6,3/10

Jesús Vallejo (Granada)
Nic się nie zmienia i Jesús pozostaje poza grą. Granada przerwała złą passę i wygrała 2:0 z Deportivo Alavés.

Odeszli w letnim oknie transferowym

Óscar Aranda (FC Famalicão)
W wyjazdowym meczu z Porto jego zespół spisał się bardzo dobrze i zremisował na Estádio do Dragão 2:2. Aranda wszedł w końcówce, ale miał tylko 2 kontakty z piłką.

Sergio Arribas (UD Almería)
Wyjazdowy mecz z Realem Sociedad w całości przesiedział na ławce rezerwowych. Almería zremisowała na Reale Arena 2:2.

Marco Asensio (Paris Saint-Germain)
W Lidze Mistrzów PSG mierzyło się z Barceloną, a Asensio znalazł się w wyjściowej jedenastce Les Parisiens. Hiszpan może mieć poczucie zmarnowanej szansy, bo przed przerwą trudno wyróżnić go za cos konkretnego. Oddał jeden strzał, zaliczył jedno kluczowe podanie i wygrał jeden pojedynek. Poruszał się po wielu sektorach boiska, ale chyba on sam nie do końca wiedział, jaką miał rolę w tym spotkaniu. Bezbarwny występ Marco, który drugą połowę obejrzał już z ławki rezerwowych.
Ocena SofaScore: 6,9/10

W weekend PSG nie rozgrywało żadnego spotkania. We wtorek ekipa Luisa Enrique zagra rewanż z Barceloną w ćwierćfinale Ligi Mistrzów.

Antonio Blanco (Deportivo Alavés)
Znalazł się w pierwszym składzie na wyjazdowy mecz z Granadą. Zaprezentował się mocno przeciętnie, by nie napisać, że zagrał po prostu słabo. Miał 50 kontaktów z piłką, podawał celnie na poziomie 73% (27 na 37) i nie zanotował ani jednego kluczowego zagrania. Dobrze rozprowadzał długie zagrania, bowiem z 8 prób 5 było udanych. Wygrał 7 z 11 stoczonych pojedynków, ale zanotował aż 14 strat. Nie wyróżnił się niczym szczególnym i opuścił boisko w 64. minucie. Alavés przegrało 0:2.

Karim Benzema (Al-Ittihad)
Rozegrał pełne 90 minut w finale Superpucharu Arabii Saudyjskiej, ale nie będzie tego wieczoru dobrze wspominał. Al-Ittihad przegrał 1:4, tracąc szansę na obronę tytułu, a sam Karim rozegrał bardzo przeciętne zawody. Miał właściwie tylko jedną sytuację strzelecką, kiedy z ostrego kąta trafił w bramkarza. Poza tym miałby na koncie asystę, lecz przy jego podaniu Hamdallah był na spalonym. Poza tym niewiele był w stanie zdziałać i jego zespół stracił szansę na trofeum.
Ocena SofaScore: 6,3/10

Víctor Chust (Cádiz CF)**
Rozegrał 84 minuty w domowym meczu z Barceloną i spisał się nieźle, pomimo porażki. Nie zawinił przy golu Félixa. W obronie prezentował się dobrze. Zanotował 5 wybić i jeden odbiór, a w kluczowej sytuacji popisał się nieco szcześliwą interwencją, gdy po strzale Fermína zatrzymał piłkę tuż przed linią bramkową. Wygrał większość pojedynków główkowych i był jednym z najlepszych elementów defensywy Cádizu, który mimo wszystko przegrał z Barceloną 0:1.
Ocena Marki: 2/3
Ocena WhoScored: 6,9/10
Ocena SofaScore: 7,4/10

Carlos Dotor (Celta Vigo)
Pozostaje kontuzjowany, ale jest coraz bliżej powrotu do gry. W weekend Celta przegrała na wyjeździe z Betisem 1:2, ale nadal jest nad strefą spadkową.

Takefusa Kubo (Real Sociedad)**
Japończyk rozpoczął domowy mecz z Almeríą na ławce rezerwowych i na murawie pojawił się dopiero w 70. minucie przy wyniku 2:1 dla gospodarzy. Praktycznie nie zaznaczył swojej obecności na boisku, o czym świadczy fakt, że miał zaledwie 6 kontaktów z piłką. Nie pomógł Realowi Sociedad w obronie pozytywnego wyniku, bo w samej końcówce goście trafili po raz drugi i spotkanie zakończyło się remisem 2:2. Krótki występ do zapomnienia.

Mariano Díaz (Sevilla FC)
Nie znalazł się w kadrze na wyjazdowe starcie z Las Palmas, które Sevilla wygrała 2:0. Po raz ostatni pojawił się na boisku 21 stycznia w przegranej 1:5 potyczce z Gironą. Ból po zapaleniu ścięgna rzepki wciąż nie pozwala mu wrócić do gry. Więcej o jego aktualnej sytuacji można przeczytać w tym artykule. Przypomnijmy, że w tym sezonie 30-latek rozegrał tylko 10 meczów, w których nie zdobył ani jednej bramki i zanotował jedną asystę.

Mario Gila (Lazio)**
Znalazł się w podstawowym składzie na mecz z zamykającą tabelę Salernitaną i spędził na boisku 84. minuty. Lazio pewnie wygrało 4:1 i o występie Gili nie można by napisać nic złego, gdyby nie stracony gol, który w pewnym stopniu wędruje na jego konto. To zza jego pleców wyskoczył Tchaouna i wpakował piłkę do siatki. Poza tą sytuacją Mario był bezbłędny i aktywny. Dobrze się czuje, grając bliżej lewego boku boiska.
Ocena La Gazzetta dello Sport: 6,0/10
Ocena WhoScored: 6,4/10

Miguel Gutiérrez (Girona FC)**
Hiszpan tradycyjnie już wyszedł w pierwszym składzie Girony na starcie z Atlético Madryt, ale spisał się nienajlepiej. Bardzo dobrze zaczął mecz i pierwszy kwadrans w jego wykonaniu był naprawdę świetny. Pracował na lewej flance, schodził do środka, rozgrywał i stwarzał przewagę. Jednak błąd, który spowodował rzut karny dla gospodarzy kompletnie wybił go z rytmu i pozbawił pewności siebie. Od tego momentu był jednym ze słabszych punktów zespołu. Tracił piłki, nie był tak aktywny i nie radził sobie z rywalami. Na plius dwa kluczowe podania, ale ogólnie był to słaby mecz Miguela. Girona przegrała 1:3 na Metropolitano.
Ocena WhoScored: 5,8/10

Álvaro Odriozola (Real Sociedad)
Real Sociedad zremisował z Almeríą 2:2, a Hiszpan przesiedział całe spotkanie na ławce rezerwowych.

Zawodnik kolejki: Víctor Chust