Menu

Oceny zawodników po meczu z Manchesterem City

Real Madryt zremisował na wyjeździe z Manchesterem City 1:1 i awansował do półfinałów Ligi Mistrzów. Poniżej prezentujemy oceny, jakie zawodnikom Królewskich wystawili redaktorzy i użytkownicy RealMadryt.pl. Skala 1–6.

Łunin

13. Łunin

Bohater meczu i całego dwumeczu. Aż osiem udanych interwencji, pewna postawa przez całe spotkanie. Nie pękał w grze nogami, choć był nieustannie wykorzystywany przez kolegów i niemiłosiernie pressowany przez rywali. Do tego dwie obronione jedenastki podczas konkursu rzutów karnych, które dały Królewskim awans. Niesamowity występ Łunina.

2. Carvajal

Kolejny z bohaterów. Dał z siebie absolutnie wszystko. Walczył najpierw z Grealishem, następnie z Doku, przez długi czas zarządzając żółtą kartką. Był kluczowy w rozegraniu w pierwszej połowie, w drugiej nie pękał i wygrywał pojedynki z rywalami. Przez 110 minut tylko raz został minięty. Walczył, aż nie mógł dać z siebie więcej.

22. Rüdiger

W takiej formie jest jednym z najlepszych stoperów na świecie. Jego niefortunne zagranie doprowadziło co prawda do gola De Bruyne, ale przez pełne 120 minut był skałą. Nie odpuszczał Haalandowi, wygrywał pojedynki główkowe, blokował strzały rywali i prowadził obronę Królewskich. Szkoda sytuacji w drugiej połowie dogrywki, gdy mógł strzelić zwycięskiego gola. Wytrzymał presję w kluczowym momencie i jego trafienie w konkursie jedenastek przypieczętowało awans.

6. Nacho

Były wobec niego spore wątpliwości, ale Nacho poradził sobie naprawdę dobrze. Od początku trzymał Haalanda blisko. Nie miał z nim większych szans w powietrzu, ale jeśli chodzi o pojedynki, to tylko raz nie poradził sobie z Norwegiem. Dorzucił do tego aż 6 wybić. Jedno z bardziej pozytywnych zaskoczeń.

23. Mendy

Grał najpierw na Fodena, później na Bernardo, a ostatecznie na De Bruyne. Pilnował lewej flanki, doskonale się przesuwał. W ofensywie nie dawał zbyt wiele, w rozegraniu często bał się podjąć ryzyka i wycofywał piłkę, co pozwalało City założyć wyższy pressing. W dogrywce widać było, że dopada go zmęczenie. Ostatecznie trudno mu coś zarzucić i był to kolejny bardzo dobry w defensywie mecz Ferlanda.

8. Kroos

Jego rola oczywiście również była bardziej defensywna. W pierwszej połowie dobrze kontrolował grę i choć De Bruyne niemal nieustannie poruszał się przy nim, potrafił znaleźć sobie miejsce i pomóc drużynie utrzymać się przy piłce. Kilkukrotnie zanotował bardzo dobre interwencje w obronie. Zszedł, zanim kompletnie zaczęło brakować mu sił.

15. Valverde

Otrzymał nagrodę MVP i na pewno nie była to nagroda niezasłużona, choć przyznalibyśmy ją komuś innemu. Fede w pierwszej połowie stwarzał naprawdę spore zagrożenie z prawej strony, odgrywając naprawdę ważną rolę przy kontrach. W drugiej wyszedł niemal przyklejony do Carvajala i skupiał się głównie na jego asekuracji. Kilka razy zdarzało mu się podejmować złe decyzje, które hamowały akcje Realu, ale nie zamazuje to obrazu niesamowitej pracy w tym meczu.

12. Camavinga

Był to być może najpoważniejszy sprawdzian na pozycji defensywnego pomocnika w jego karierze. Cama włożył w ten mecz ogrom wysiłku i spisał się solidnie. Ciężko pracował, a jego fizyczność i technika wielokrotnie pomagały Realowi wychodzić z opałów. Cztery odbiory, sam złapał trzy faule. Zdarzyło mu się jednak kilka głupich pomyłek, ale z żadnej szczególnej go nie zapamiętamy.

5. Bellingham

To nie był galaktyczny Bellingham, ale był to Bellingham, którego Real Madryt także potrzebował. Być może oczekiwaliśmy od niego więcej, szczególnie w ofensywie, ale City było po prostu za mocne. Jego praca w środku pola, sprinty w dogrywce i walka o każdą piłkę mogła naprawdę imponować. Podejmował dobre decyzje i nie był to zły mecz, ale ciężko też powiedzieć, by jakkolwiek się wyróżnił.

11. Rodrygo

Zdobył na raty bramkę otwierającą wynik spotkania i w dużej mierze uwarunkowało to dalszy obraz meczu. Rodrygo świetnie przesuwał się w defensywie, często domykając przestrzeń za Bellinghama, choć zdarzały mu się momenty zawieszenia. Posłał kilka dobrych podań, szukał akcji kombinacyjnych. Niezły mecz Brazylijczyka.

7. Vinícius

Liczyliśmy na niego w kontratakach, ale całkowicie wyłączył go z gry Kyle Walker. Vini kilkukrotnie był tak skoncentrowany na walce z Anglikiem, że przegapiał dobre momenty do wcześniejszego zagrania piłki. Często jako pierwszy wyskakiwał do pressingu, ale nie miało to wielkiego przełożenia na grę Realu w defensywie. Angażował obrońców, ale nie dał zbyt wiele Królewskim w tym spotkaniu.

10. Modrić

Pierwsze 20 minut jego gry było naprawdę dobre. Gdy wydawało się już, że Real nie wymieni nawet pięciu podań, to Luka potrafił uspokoić grę. Tempo tego meczu jednak dość szybko wyrosło ponad jego siły, choć nadal dawał z siebie wszystko. Solidna zmiana Chorwata. Szkoda bardzo słabego wykonania pierwszego karnego, więc Luka może dziękować Łuninowi, że dziś to nie on jest na cenzurowanym.

21. Brahim

Jedna z bardziej chaotycznych zmian w tym sezonie, Miał wnieść energię, a długimi momentami więcej od niego biegał wpół nieżywy Bellingham. Naiwnie wchodził w pojedynki z rywalami i tracił piłkę. Co najmniej trzy razy miał dobrą okazję do utrzymania piłki, ale właśnie przez złe decyzje ją tracił. Słaba zmiana Hiszpana.