Menu
/ realmadrid.com

Bardzo ważne zwycięstwo piłkarek w Walencji

W meczu 24. kolejki Ligi F piłkarki Realu Madryt odniosły bardzo ważne zwycięstwo w Walencji, gdzie pokonały trzecie w tabeli Levante 4:2. Dubletem popisała się Linda Caicedo, a po jednej bramce dołożyły Claudia Zornoza i Maite Oroz.

Linda Caicedo poprowadziła Real Madryt do niezwykle cennego zwycięstwa z Levante. (fot. Getty Images)

Spotkanie rozpoczęło się fatalnie dla Las Blancas, które już w 5. minucie przegrywały 0:1 po bramce Gabi Nunes, która przy biernej postawie defensywy strzałem głową pokonała Misę. Królewskie obudziły się dopiero po upływie pierwszego kwadransa, kiedy niecelnie strzelała Olga. 5 minut później po podaniu Athenei w pole karne hiszpańska defensorka ponownie próbowała pokonać Tarazonę, jednak jej strzał sprzed linii bramkowej wybiła jedna z obrończyń gospodyń. Chwilę później  Tarazona broniła strzały za pola karnego Zornozy i Atenei. Tuż przed przerwą Olga została wycięta w polu karnym przez Antonię, jednak w tej akcji sędzina nie dopatrzyła się przewinienia.

Po zamianie stron Królewskie naciskały Levante z jeszcze większą intensywnością, szukając bramki wyrównującej. Las Blancas zebrały owoce swoich starań w 66. minucie, kiedy po klepce z Maite Oroz przy linii bocznej pola karnego Naomie Feller zagrała piłkę wsteczną, a precyzyjnym strzałem popisała się Claudia Zornoza. Remis nie utrzymywał się zbyt długo, ponieważ 7 minut później Linda Caicedo, która chwilę wcześniej zameldowała się na placu gry, przejęła piłkę po rykoszecie w polu karnym, wyszła poza szesnastkę i popisała się kapitalnym, technicznym uderzeniem pod poprzeczkę, wyprowadzając Real na prowadzenie, które Królewskie szybko mogły stracić, gdyby nie fantastyczna interwencja Misy po rzucie rożnym i uderzeniu z bliskiej odległości Leire Baños.

Podopieczne Alberto Torila załatwiły sprawę w samej końcówce. W 86. minucie indywidualną akcją popisała się Linda, która ustrzeliła dublet, a w 88. minucie Maite przeczytała zagranie defensorki Levante, przejęła piłkę i podwyższyła na 4:1. W doliczonym czasie gry bramkę na otarcie łez dla gospodyń zdobyła Leire Baños po bardzo ładnym uderzeniu z dystansu.

Tym samym Królewskie odnoszą niezwykle cenne zwycięstwo nad bezpośrednimi rywalkami o wicemistrzostwo Hiszpanii, które w tym momencie zdystansowały na 14 punktów. Wydaje się, że na 8 kolejek przed końcem sezonu nic już nie odbierze Realowi Madryt drugiej lokaty w tabeli Ligi F i tym samym miejsca premiowanego awansem do eliminacji do Ligi Mistrzyń.