Menu

Real Madryt mistrzem Hiszpanii!

Wszystko poszło zgodnie z planem! Real Madryt ograł Cádiz, a Barcelona straciła punkty w Gironie. Real Madryt sięgnął po 36. mistrzostwo Hiszpanii!!!

Los Blancos świętują! (fot. Getty Images)

Real Madryt pokonał dziś Cádiz 3:0 i przybliżył się do mistrzowskiego tytułu. Do tego, by świętować jeszcze dziś, potrzebował wygranej Girony z Barceloną lub remisu. Bezpośrednia potyczka między Katalończykami rozpoczęła się od gola dla Barçy. Chrisensen otrzymał podanie od Lamine'a Yamala i dobrym uderzeniem w długi róg otworzył wynik meczu. Zanim jednak Xavi i jego podopieczni mogli nacieszyć się prowadzeniem, było już 1:1. Martín dograł do Dowbyka, a Ukrainiec z bliska wyrównał strzałem głową.

W 43. minucie na indywidualną akcję zdecydował się Lamine, a nieuważny podczas jego rajdu był Miguel. Wychowanek Realu Madryt sfaulował skrzydłowego Barcelony, a Hernández Hernández po wideoweryfikacji podyktował rzut karny, który na bramkę zamienił Lewandowski. W drugiej połowie lepsza była Girona, a spektakularne wejście z ławki zaliczył Portu, który tuż po wejściu strzelił gola, później zaliczył asystę do Miguela, a swój występ zwieńczył skompletowaniem dubletu. Z 1:2 w ciągu 11 minut zrobiło się 4:2.

W tym momencie mistrzostwo dla Realu było już na wyciągnięcie ręki. Barcelona musiałaby zdobyć trzy bramki, ale na to się nie zapowiadało, zwłaszcza że Girona miała o co grać. Wygrana dała jej bowiem wyprzedzenie Barcelony w tabeli i drugie miejsce na cztery kolejki przed końcem rozgrywek. Wygrała, zrobiła dobrze i sobie, i Realowi Madryt, dla którego mistrzostwo i tak było od jakiegoś czasu wyłącznie formalnością.

Real Madryt po raz 36. został mistrzem Hiszpanii!